Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

smog

 

Tym razem Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego ogłasza konkurs na projekt urządzenia ( np. filtru, pochłaniacza, absorbera i każdej innej propozycji) służącego do ograniczenia niskiej emisji spalin.  Celem konkursu jest głównie ochrona środowiska, ochrona naszego zdrowia, uniknięcia karania tych osób, które nie są w stanie kupić paliwa ekologicznego, bądź drogiego pieca.

 Urządzenie to powinno być niedrogie, uniwersalne i łatwe w obsłudze. Uniwersalność polega na tym, aby można je było zastosować do kominów w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych na wsi i w mieście. Przewidujemy wysokie nagrody pieniężne.

Kandydaturę można zgłaszać do dnia 30 kwietnia 2017 roku, podając swoje nazwisko i imię, adres korespondencyjny mailowy, nr telefonu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Pozostałe informacje w załączonym Regulaminie Konkursu.

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU

„KONIEC SMOGU”

 

 

A. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy Regulamin określa zasady organizacji Ogólnopolskiego Konkursu pt. ”KONIEC SMOGU” dla młodych projektantów, inżynierów ,wynalazców i wszystkich zainteresowanych osób z pasją i potrzebą tworzenia.

2. Konkurs organizowany jest przez Fundację Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, zwaną w dalszej części

Organizatorem Konkursu.

Dotyczy zaprojektowania urządzenia , dla pochłaniania lub filtrowania, bądź absorbowania  niskiej emisji spalin.

3. Konkurs jest czteroetapowy.

W I etapie przewiduje się nabór osób chcących podjąć udział w Konkursie .Każdy chętny przesyła swoje dane na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  : nazwisko i Imię, adres korespondencyjny, adres mailowy, nr telefonu kontaktowego. Termin zgłaszania kandydatur  to dzień 30 kwiecień 2017r. do godz.24.00,

W II etapie autorzy nadsyłają prace do dnia 15 września 2017r. na adres : Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, ul. Szczygłów 8/1, 40-533 Katowice.

W ramach etapu  III zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu autorzy najlepszych projektów  o czym  zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną .  

IV etap: Autorzy najlepszych projektów zaprezentują swoje prace przed Kapitułą Konkursu. Prezentacje muszą być przygotowane w formie multimedialnej (plik PDF). Fakultatywnie dopuszcza się zaprezentowanie plansz i makiet.

Autorzy muszą stawić się osobiście w wyznaczonym przez organizatora miejscu i terminie.