Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

MG 5762-1024x683male
 
 
Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego w ramach cyklu „Młoda Plastyka Śląska”  wspólnie z Pałacem Młodzieży organizuje wystawę  prac artystów, plastyków pt. „Świat w obrazach 2016.” Wystawę uwieńczy aukcja charytatywna wystawionych dzieł. W związku z powyższym zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych promocją swojej twórczości plastyków. Zapraszamy do udziału szczególnie absolwentów i uczniów Akademii Sztuk Pięknych.
 

Wydarzenie to patronatami honorowymi objęli: Pan Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oraz Pani Dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast.  Patronatami  medialnymi wydarzenie objęli TVP3 Katowice, Metropolia Silesia.

 

Aukcja ma na celu wypromowanie i rozpowszechnianie dorobku artystycznego twórców oraz pomoc w sprzedaży ich dzieł. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem aukcji i do nadsyłania formularzy zgłoszeniowych dostępnych na naszej stronie: www.fmt.org.pl.
 
Pomóż sobie w promocji i sprzedaży swojej twórczości! Fundacja daje możliwość zaprezentowania  twórczości młodych plastyków na wystawie  i zapoznania z ich twórczością mecenasów sztuki i koneserów zainteresowanych kupnem przedmiotów artystycznych. Ale co najważniejsze tworzy możliwość podzielenia się kunsztem artystycznym z zasobów  pracowni młodych artystów z szeroką publiką. Prace artystów nie muszą czekać w pracowniach, mogą zdobić czyjeś wnętrza! Zgłoszenia i pytania należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 
Szczegły wydarzenia
 
Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego i Pałac Młodzieży w Katowicach organizują wystawę ‘Świat w obrazach – 2016”, połączoną z aukcją charytatywną . Wystawa i aukcja odbędą się Pałacu Młodzieży w Katowicach, ul. Mikołowska 26w sali marmurowej.  Wystawę otworzy  Pani Prof. Krystyna Doktorowicz Dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego podczas  uroczystego wernisażu, który odbędzie się w dniu 18 listopada 2016 r. o godz.17.00.
 
  W dniu  25 listopada br. o godz.17.00  Pan Maciej Szczawiński znany  dziennikarz, publicysta , redaktor Polskiego Radia Katowice  poprowadzi aukcję obrazów. W ramach wystawy zostanie zaprezentowany dorobek ponad 40 wyróżniających się artystów z okręgu śląskiego. Wydarzenie uświetnią dzieła między innymi takich mistrzów jak: Jerzy Duda-Gracz, Jacek Rykała, Stanisław Mazuś , Renata Bonczar i inni...  Koncertem uświetnią wydarzenie młodzi muzycy z  Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. K. Szymanowskiego. Wydarzeniu będą towarzyszyć media, a wśród nich radio i telewizja, nagłośnione zostanie też na  portalach internetowych.  Aukcja  ma na celu wypromowanie i rozpowszechnianie dorobku artystycznego twórców, pomoc w sprzedaży ich dzieł, oraz zebranie funduszy na stypendia, wsparcie i promocję dzieł początkujących zdolnych twórców. Zapraszamy do udziału!